czwartek, 24 stycznia 2013

Wzór na Sukces

Dzisiaj mam dla was bardzo prosty filmik ale z mądrym przekazem. Jak sam tytuł mówi opisuje jak osiągnąć sukces i co powinniśmy robić.Stosuje się do zasady "Działaj! Nie odkładaj na później!" oraz do wzoru z dwoma prostymi składnikami sukces=System*Systematyczność.
Zastanówcie się i przemyślcie ten filmik może was w jakiś sposób naprowadzi na tor do PIENIĘDZY

sobota, 19 stycznia 2013

Kłamstwa i Prawdy o życiu 4

Kłamstwo nr 4: Wiemy jak inwestować pieniądze.

Gdy ankieterzy pytają przechodniów, czym są aktywa, zestawienie bilansowe czy przepływ pieniężny, nie mogą oczekiwać zbyt wielu chwalebnych odpowiedzi. Większość z nas skupia się na prostym zestawieniu finansowym, na rozróżnieniu przychodów i wydatków. Wiemy, ile zarabiamy, być może wiemy, ile wydajemy (oby). Natomiast, jeśli chodzi o samodzielne generowanie zysku, jest już znacznie gorzej.Niestety, traktowanie własności, jako aktywa, to najczęstszy błąd. Choć nieszkodliwy, prowadzi do mylnego przekonania, że aktywa się nabywa na stałe. Ci, którzy zdecydowali się wynajmować powierzchnie magazynową bądź lokal mieszkalny zapewne wiedzą co nieco na temat obrotu pieniężnego. Oprócz przychodów z pracy dla kogoś (jeśli są takie), mają oni także przychody, które pracują dla nich. Wynajmując posiadaną powierzchnię mogą np. spłacić kredyty konsumpcyjne bądź też opłacić podstawowe rachunki nie uszczuplając przychodów z pensji. Jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto posiada jakąś nieruchomość odziedziczoną po przodkach. Gdy ktoś chce poważnie myśleć o zapewnieniu godnego życia swojej rodzinie i sobie, powinien skupić się na tym, by to pieniądze pracowały dla niego.

Kłamstwa i Prawdy o życiu 3

Kłamstwo nr 3: To my decydujemy o tym, co kupujemy.

To jest wyjątkowo dobry żart. Mało bowiem kto może o sobie powiedzieć, że jest świadom wyborów dokonywanych podczas zakupów w sklepie. Marketing nie polega tylko na realizowaniu potrzeb klienta, ale przede wszystkim na sugerowaniu. Zamiast oczekiwać cudu, bądź nagłego końca konkurencji, przedsiębiorstwa muszą realizować kampanie reklamowe sugerujące kupno określonych produktów. Kreują te potrzeby, których nie ma, lub te, które nie zostały jeszcze odkryte. Gdybyśmy wszyscy rozumieli tę prostą zasadę ciężko byłoby nam cokolwiek sprzedać. Spróbuj iść do hipermarketu i nie zainteresować się czymkolwiek przechodząc przez wszystkie działy… Każdy z nas ma określony bądź prawdopodobny zestaw artykułów, z którego nabyciem zwleka – z różnego powodu; braku środków lub czasu. Reklama ma za zadanie nas przekonać do słuszności zakupu.

Kłamstwa i Prawdy o życiu 2

Kłamstwo nr 2: Pieniądze nie mają większego znaczenia.

Okropne stwierdzenie. Oczywiście, że mają, i to ogromne! Ktoś, kto twierdzi, iż bez pieniędzy da się żyć, niech spróbuje takiego życia pośród reklam, przyjaciół, rodziny. To dlatego dochodzi do marnotrawstwa pieniędzy, bo rodzice uczą takiego przekonania swoich dzieci. Gdy młodzi ludzie dorastają, rzeczywiście nie mają szacunku do posiadanych finansów i dlatego przepuszczają każdą zarobioną kwotę. Inwestycja kojarzy im się najczęściej z edukacją, co w obecnej formie szkolnictwa ma niewielki sens.Dbanie o zasobność naszego portfela to podstawa, jeśli poważnie myślimy o założeniu rodziny. Poleganie na stałej pracy i opiece socjalnej w postaci emerytury to zasady społeczne, które porosła już gruba warstwa kurzu.Na dobrą sprawę, podejmując kwestie emerytur poważnie, dlaczego w ogóle wypłaca się emerytury? Z szacunku do wypracowanego czasu pracy? Z szacunku do wytworzonej części PKB? A może z przyzwyczajenia? Coś w tym jest, że miliony Polaków wierzą, że państwo zaopiekuje się nimi, gdy już osiągną wiek emerytalny. Moim zdaniem, należy zadbać o zaplecze finansowe rodziny, by polegać wyłącznie na sobie.

piątek, 18 stycznia 2013

Kłamstwa i Prawdy o życiu

Kłamstwo nr 1: Dzięki edukacji będziesz bogaty.

Zapewne byłeś w jakiejś szkole. Jeśli to było nawet kilka klas, to zapewne pamiętasz, iż uczono Cię wszystkiego, tylko nie zarabiania pieniędzy. Te wszystkie lekcje chemii, biologii, matematyki czy języka obcego były o tyle wartościowe, o ile uznałeś, że chcesz, by były. Nie było tam jednak przedmiotu o nazwie „edukacja finansowa”. Uczono Cię wszystkiego oprócz znajomości funkcji pieniądza, które przecież rządzą życiem dorosłych. Twoi rodzice lub wujkowie i ciotki pracują na etacie. Co miesiąc pojawia się kolejna wypłata.Oczywiście edukacja jest bardzo ważna, z tym, że brakuje w niej najważniejszego elementu: nauki o tym, jak masz w życiu poradzić sobie z Twoimi finansami.

Kilka dużych zasad bogatych


                    

Biedni czekają, aż bogactwo samo do nich przyjdzie. Bogaci odwrotnie –
 są aktywni, bo wiedzą, że trzeba
pracować, by zarobić. 


Przeciętni są przekonani, że studia prowadzą do bogactwa. Bogaci twierdzą, że do dobrobytu doprowadziła ich specjalizacja. 

Biedni patrzą w przeszłość i wspominają: "kiedyś było lepiej".Bogaci w tym czasie patrzą w przyszłość. 

Przeciętni patrzą na pieniądze przez pryzmat emocji. Bogaci myślą o nich logicznie. 

Przeciętni zarabiają wykonując pracę, której nie kochają. Bogaci zarabiają na swojej pasji.

Przeciętni wolą rozrywkę od edukacji. Bogaci odwrotnie – przedkładają naukę nad rozrywkę.

Dla przeciętnych najważniejsze jest oszczędzanie. Dla bogatych – zarabianie.

Przeciętni uczą swoje dzieci, jak przetrwać. Bogaci uczą je, jak zostać bogatym.